NEWS

Je nám velkou ctí a potěšením přivítat v našem týmu uznávanou expertku na právo nemovitostí a správní právo JUDr. Evu Dobrohruškovou. Eva má v těchto oblastech více jak 30 let praxe a byla zmíněna v žebříčku 100 TOP žen česko-slovenského právního byznysu.

V rámci poskytování právního poradenství jednomu z lídrů maloobchodního trhu v České republice – společnosti Albert Česká republika – tým vedený Mgr. Ing. Lucií Brejškovou tomuto klientovi mimo jiné asistoval v procesu vyjednávání a uzavření tzv. „built-to-suit“ nájemní smlouvy se společností ze skupiny evropského developera průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks.

Konto pracovní doby představuje moderní způsob rozvrhování pracovních směn. Tento režim je výhodný zejména pro velké průmyslové podniky, kterým přináší flexibilitu a významné úspory. Naše kancelář zajišťovala zavedení tohoto systému v české pobočce rakouského výrobce potřeb pro domácnost. Pro klienta jsme připravili kompletní právní dokumentaci a zajistili jsme pro něj hladké zavedení systému do jeho výrobní praxe. Za kancelář tento projekt zajišťovali Mgr. Jiří Salač, LL.M. a JUDr. Michal Dvořák.

Našemu klientovi, švýcarské investiční skupině zabývající se výstavbou a správou nemovitostí po celé Evropě, poskytujeme právní služby související s realizací nemovitostního projektu o celkové výměře 5.000 m2 na Praze 2, který bude provozován za účelem poskytování střednědobého bydlení profesionálům a studentům. Poradenství poskytnuté týmem vedeným JUDr. Tomášem Opletalem a JUDr. Michalem Dvořákem na počátku spočívalo v provedení právní prověrky a vyjednání převodní dokumentace ohledně akvizice budov pro daný projekt a dále pokračuje zastupováním klienta ve všech záležitostech souvisejících s developmentem těchto prostor.

Peakside Capital dokončila prodej retailového portfolia v České republice. Gratulujeme našemu klientovi – investiční společnosti Peakside Capital – k završení několikaletého procesu prodeje jejího retailového nemovitostního portfolia v České republice. Od roku 2015 se uskutečnilo celkem 38 transakcí o celkové hodnotě přes 90 milionů EUR, jejichž prostřednictvím společnost Peakside Capital prodala svá retailová aktiva o celkové ploše cca 177.000 m2. Týmu vedenému Mgr. Ing. Lucií Brejškovou bylo potěšením s Peakside Capital na řadě těchto transakcí spolupracovat.

Naše kancelář se podílí na přednáškách patentového práva a práva průmyslového vlastnictví pro České vysoké učení technické v Praze. Jejich předmětem je praktická aplikace patentového práva se zaměřením na problematiku ochrany práv vynálezců, smluv z průmyslového vlastnictví, zaměstnaneckých vynálezů a souvisejících právních sporů. Přednášky navazují na naše dlouhodobé zkušenosti z oblasti IT & IP práva. Přednášky za kancelář zajišťuje Mgr. Jiří Salač, LL.M.

Naše advokátní kancelář zastupovala developerskou společnost spadající do významné středoevropské bankovní skupiny při vyjednání podmínek prodeje obchodních prostor o výměře několik tisíc metrů čtverečních za účelem zřízení a provozování supermarketu v nově realizovaném multifunkčním domě v Praze. Kupujícím byl zahraniční obchodní řetězec působící na českém trhu. Právní služby poskytl team složený z JUDr. Tomáše Opletala, Mgr. Ing. Lucie Brejškové a JUDr. Michala Dvořáka.

Tým vedený partnerem, JUDr. Tomášem Opletalem, a advokátem, JUDr. Michalem Dvořákem, poskytoval právní poradenství přední české bance při prodeji kancelářské budovy na pražských Vinohradech. Transakce byla uzavřena v létě 2020 a cena transakce nebyla zveřejněna. Naše advokátní kancelář poskytovala právní služby při vyjednávání transakční dokumentace, která zahrnovala i nájemní smlouvu pro budoucí užívání objektu prodávajícím, při samotném provedení transakce a navazujících kroků.

Created by ©wordpressweb.cz
Top